Z Historii

Historia szkoły

Od września 2002 roku rozpoczęliśmy naukę w nowym, pięknie położonym budynku w Słupnie.

Wspólne starania o nadanie imienia naszej szkole rozpoczęliśmy w roku 2002. 21.I.2005r nadanie imienia szkoły. W wyniku referendum przeprowadzonym w dniu 07.01 2004 roku społeczność szkolna wybrała na kandydaturę Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na patrona naszego gimnazjum. Do dzisiaj szkołę ukończyło 288 absolwentów, z którymi nasza instytucja nadal stara się pozostawać w stałym kontakcie. Aktualnie uczęszcza do nas 175 uczniów. Od pierwszego roku istnienia gimnazjum jego priorytetowym celem stała się jakość nauczania oraz wychowania młodego pokolenia w duchu patriotyzmu i poszanowania drugiego człowieka. Nasze prace i działania podejmowane są zgodnie z obowiązującymi prawami, określonymi w Statucie Szkoły.

ORGAN PROWADZĄCY : GMINA SŁUPNO, UL. MISZEWSKA 8a

Rok szkolny 2008/09