Rajd

Wspomnienia z pieszego rajdu krajoznawczego
"Nasza gmina - nasz skarb".

27.05.2011 roku trzydziestu pięciu uczniów z klas I a, I b oraz I c uczestniczyło w pieszym rajdzie krajoznawczym. Rajd pod hasłem "Nasza gmina - nasz skarb" odbył się na polane świętego Huberta w Cekanowie. Opiekunami grupy była Pani Agnieszka Burdyka, Pani Katarzyna Olenderek - Majewska oraz Pan Grzegorz Gomułka.
Głównym celem rajdu była integracja zespołów klasowych, propagowanie zdrowego stylu życia a szczególnie turystyki pieszej, poznanie legend związanych z miejscami na trasie wycieczki oraz poznanie zasad bezpieczeństwa na szlaku.
Sprzed budynku szkoły wyruszyliśmy około godz. 8.30. Wcześniej nauczyciele sprawdzili przygotowanie młodzieży do rajdu. Szczególną uwagę zwracali na odpowiedni strój. Uczniowie natomiast wysłuchali pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze oraz na trasie rajdu.
Po trudzie wędrowania na miejsce dotarliśmy około godziny 10.00. Wspólnie nazbieraliśmy chrustu, by rozpalić ognisko. Każdy upiekł sobie smaczne kiełbaski, które spożywaliśmy w trakcie miłych rozmów z kolegami. Podczas rajdu towarzyszył nam radosny nastrój. Po wielu niezapomnianych wrażeniach wróciliśmy do szkoły około godz. 13.30.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w rajdzie, godne zachowanie oraz dobry humor. A zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Opracował:
Grzegorz Gomułka