Liderzy edukacji

" Koła
" Spotkania społeczności lokalnej
" Kontakt

Od dnia 1 maja 2009r. Gimnazjum im. K. K. Baczyńskiego w Słupnie realizuje projekt "Młodzi liderzy edukacji", współfinansowany z EFS w ramach działania 9.5. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki: "Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich".
Celem głównym projektu jest stworzenie lokalnej koalicji na rzecz rozwoju edukacji i podniesienia poziomu wykształcenia mieszkańców regionu. Cel ten zamierzamy osiągnąć poprzez:
" Opracowanie planu inicjatyw edukacyjnych odpowiadających aktualnym potrzebom
" Wsparcie uczniów gimnazjum w zakresie nauk przyrodniczych, wyboru ścieżki edukacyjno - zawodowej, jak również w zakresie rozwoju kreatywnego myślenia i skutecznego uczenia się.

Czas realizacji projektu: maj 2009 - marzec 2010

Działania zaplanowane w projekcie to:
" Festiwal Nauki - impreza plenerowa promująca naukę i szkołę (przełom października i listopada br.)
" Koła zainteresowań: fizyczno-astronomiczne, chemiczne, trening kreatywności z elementami doradztwa zawodowego, w wymiarze
" Wyjazdy edukacyjne
" Spotkania społeczności lokalnej.